Taky kmitáte?

celý svět je tvořen vibracemi

Pokud se trochu hlouběji zajímáte, třeba i jen všeobecně, o smysl existence, určitě vás to zavedlo k otázce po fungování celého vesmíru, jeho zákonitostí a působení na každého jednotlivce.

Myslím, že pro většinu takových zvídavců už dnes není tajemstvím, že vše je energie a že veškeré stvoření kolem nás, včetně nás samotných, je formováno neustálým kmitáním. Dokonce i věda se dopídila k těmto poznatkůma konečně se odhodlala je zveřejnit. Nicméně, leckdy si klademe otázku, co se tím vlastně míní.

jednota, enigma

DVĚ POJETÍ

Existují dva koncepty na objasnění, toho, co vibrace jsou a jak fungují:

Prvním z nich je pojetí z hlediska, CO JE NAŠÍM CÍLEM. Na jakém stupni realizace svého cíle se nacházíme. Tím cílem je náš rozkvět, náš vývoj, růst. A čím nižší jsou naše vibrace, tím jsme od něj vzdálenější. Už jste si někdy uvědomili, jak se vám sníží hladina energie, když zažíváte nepříjemné chvíle? Cítíte, jak jste vypumpovaní po hádce nebo když jste deprimovaní?

Jak si je tedy opět zvýšit? Můžeme i v návalu starostí každodenního života, který nás omílá a převaluje tam a zpět, jak mořské vlny oblázky, dělat věci, abychom si zvýšili vibrace?

Jistě můžeme, především pochopením, kdo jsme. Každý se definujeme ve vztahu k cíli, k úmyslu, ke zodpovědnosti za jeho dosažení a to je velice zásadní.
Pochopit kým jsme, jaké je naše poslání a jeho naplnění je základem pro zvyšování naší vibrační úrovně.

cetsy k sobě

Kromě toho existuje samozřejmě spousta jednoduchých způsobů jak toho dosáhnout: zpívat, tancovat, smát se, dívat se na krásné věci a pokud možno se jimi obklopit, mít je stále na očích. Vypadá to povrchně, lehkomyslně, ale není to tak. I třeba jen chvilka smíchu nám zvýší vibrace. Z hlediska duchovního pohledu jsou vysoké vibrace a pojem láska vlastně synonyma.

ALE

Namítnete nejspíš, a v tom s vámi budu naprosto souhlasit (už z důvodu vlastních zkušeností), že když má člověk závažnější trápení, nebo je vážně nemocen, nemá zrovna náladu ani na to si skočit, nebo zapět, ani se nehrne do vyhledávání nějakých estetických vjemů.

Mně trochu někdy pomáhá zkusit se podívat na svou situaci zvenku, s odstupem. Zrelativizovat ji a snažit se posoudit, jestli mám opravdu důvod být tak nešťastná, jak se mi to jeví. A leckdy dojdu k názoru, že jde o blbost, malichernost, a že je to celý směšný.

Je nabíledni, že ne pokaždé. Obzvlášť, když se mi jich nashromáždí víc naráz a mám pocit, že se z nich vytvořil přímo námořnický uzel, není lehký vylézt na žebřík a koukat na ně z ptačí perspektivy. A i když si dokážete zrelativizovat nějaký stav, neznamená to ještě, že máte vyhráno. Můžete chca nechca zůstat v zajetí emocí a to je holt na nějakou dobu ámen s rozumováním a chytračením.

vesmír, cesty k sobě

Jednou z  uváděných rad bývá taky snažit se přijmout plně a bez remcání veškeré situace, které prožíváme. Proč? Proč bych si měla nechat všechno líbit? Nabídnutá odpověď zní: „Protože ‘s to tak chtěla a zvolila si to k postoupení o krůček dál ve svém vývoji“. Sice to trochu pomáhá k odůvodnění si proč se zrovna mně děje to a ono, nicméně…

…musím doznat, že i když to uznám a třeba si řeknu – to jsem ale byla pěkně blbá, neshodím tím ze své duše okamžitě metrákové závaží, které mě táhne dolů a z vibrací by mi na EEG nechalo jen mizivou stopu. K takovému bezpodmínečnému přijetí jakékoliv překážky už jeden musí být dost daleko na duchovní cestě.

Máte někdy všeho plné zuby a dojem, že už nemůžete a nemáte sílu, ani chuť se dál rvát? Nedaří se vám překračovat klacky házené pod nohy? Nabízí se ještě spousta podpůrných metod, jako např. holotropní dýchání, EFT, výběr určité stravy a jejích doplňků (hurá!!, patří k nim mimo jiné i kvalitní hořká čokoláda), akupresura, litoterapie, apod.

Fakt je, že není jednoduché v dnešní společnosti, která nás napájí samými úzkostiplnými informacemi a stresující prací, najít v každodenním životě důvody pro smích a pocit radosti. Jsou však jedinci, kteří to dokáží, a já je upřímně obdivuji a tak trochu jim závidím. Chtěla bych se k tomu taky jednou dopracovat.

štěstí, svoboda, srdce

PROČ JSME VLASTNĚ ČASTO NEŠŤASTNÍ

Možná to není zrovna váš případ, ale představte si osoby, kterým se konečně podařilo dosáhnout svých snů. Trvalo jim to roky, nepovolili ani na chvíli. Byli si jisti, že jakmile dosáhnou svého cíle, budou přešťastni a zažijí nirvánu. Čím více se přibližovali cíli, tím mocnější byla jejich touha. Potkáte-li je po pěti letech, touha, kdysi vzniklá nedostatkem, je ta tam.

Přesně jako výherci v loterii, kteří najednou nevědí, co s životem, jaký smysl mu dát, když mají vše, nač si pomyslí. Nebo jako předčasný důchod, kdy se obzor zužuje den po dni. A to je ten paradox. Honíme se za ideály, a když jich dosáhneme, motor touhy zhasne.

Uhodli jste: pohonem štěstí je právě touha, což celou záležitost komplikuje.  Čas, kdy jsme šťastni, letí hrozně rychle. Bergson definuje čas jako nepřetržité vyvěrání nepředvídaných novostí. Tato definice mi připadá velice výstižná. Otevírá nám dveře k tomu, abychom se naučili být šťastni, po tom, kdy jsme dosáhli všeho, co jsme chtěli.

Neustálý pohyb je jedním z klíčů štěstí (= vysokých vibrací). Změny nás nutí k neustálým přizpůsobováním, abychom vytvářeli nové rovnováhy, nové způsoby, jak být šťastný. Takže si dejte za úkol naučit se vytyčovat si permanentně nové cíle, vyhledávat a zdolávat další obtíže, abyste se cítili lépe. Běh života nikdy nekončí a štěstí je s ním v synchronii. Nehybnost vše ničí, intelektuální funkce, svalový potenciál, ale i přizpůsobivost ke štěstí.

štěstí, meditace

UŽ VÁM NĚKDO VYSVĚTLIL, PROČ SE BODHISATTVA SMĚJE?

Příležitosti ke smíchu jsou nesčetné a nekonečné. Je to otázka úmyslu. Vše, absolutně vše je důvodem ke smíchu. Směje se, poněvadž si uvědomuje, že vše, co pozoruje, je iluze a že si vytváříme velevážný vztah k iluzím, a že celý náš život vlastně spočívá v tom, že bereme vážně iluzorní situace a záležitosti. Je to velice zajímavé cvičení, umět se smát jakékoliv situaci. Dovedete si představit, že se dokážete postavit k věci a zeptat: mám to brát vážně nebo je to iluze? Já někdy jo, ale záleží, nakolik jsem v ní implikovaná.

filozofie

DRUHÝ KONCEPT

je MATERIÁLNÍHO A FYZICKÉHO CHARAKTERU.

Zde musíme pochopit co je to atom a magnetické částice, mající dvě polarity, z nichž se skládá celý vesmír. No to už jsme se učili na základce ve fyzice a i takový nefyzikální typ, jako já, to chápe.

Tento magnetismus je jedinou ospravedlnitelnou energií sestávající ze všech ostatních energií (elektromagnetické pole, gravitace, atd.). Tedy vše, co ve vesmíru existuje, má dva póly, nikde nenalezneme částice jen pozitivní nebo jen negativní. Částečky různých materiálů mají různou vibrační rychlost (dřevo, kámen, rostliny, apod.), stejně jako např. barvy a tóny, což od sebe odlišuje jejich hmotnost a vlastnosti.

Čili to můžeme aplikovat i na sebe, i my všichni máme jádro se stejnými polaritami a vibracemi, jako vše ostatní, ale na povrchu naší bytosti je kmitání odlišné, závislé na našem egu. Čím menší ego, tím rychlejší vibrace a vyšší duchovnost.

A teď mi řekněte, co si myslíte. Jsme přitahováni osobami se stejnou energií nebo naopak těmi, jejichž vibrace jsou odlišné, aby nás podnítily k „práci“,k posunování?

Z vlastních zkušeností bych řekla, že důvody sbližování jsou asi různé, ale vždy se záměrem přiblížit se k cíli, k realizaci sama sebe. Čili můžeme potkat někoho, kdo nás na první pohled přitahuje, ale nemusí to být vždycky jen pro naše blaho, nýbrž proto, abychom se s ním něčemu naučili, něco si vyzkoušeliv rámci našeho vývoje a přiblížili se tak ke svému cíli.

A VLASTNĚ, MÁME VŠICHNI STEJNÝ CÍL?

Máme: být sám sebou. Čímž se dostáváme do jednoty s ostatními. Při procesu našeho rozvíjení se stáváme čím dál víc tím, co je nám společné. Rozpouštíme postupně své ego. Všichni směřujeme ke stejnému středu, každý po svém.

štěstí, srdce, láska

Darja Favart
Aktivně se zajímám o různé záhady života a vesmíru a nadšeně je předávám všem, kteří se mnou tuto vášeň sdílí. Jsem autorkou několika eBooků : Dejte svému tělu aspoň chvíli pohov , dále Zpoza zrcadla> , a ještě: A co tomu řekly vaše oči a dalších, které najdete na mých stránkách: Něco více se o mně dozvíte zde: >. Někdo z vás už někdy nakoukl za...?>
Komentáře
 1. Veronika napsal:

  Dekuji za článek, který přišel v pravou chvíli! Vystihuje podstatu jak pro lidi duchovně založené, tak pro ty, co potřebuji přijít ke stesti přes materiální hodnoty. Krásné a výstižné!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Jak je vám, když musíte spolknout své ego?

  Naše ego nám často způsobí nejrůznější nesnáze a situace, do kterých nás dokáže dostat se můžou docela vymknout z naší nadvlády. Jsou ale i momenty, kdy se okolnosti zvrtnou natolik, že vám třeba může jít o krk, jako se to stalo mně...

 • Zajímá vás ještě?
 • Rubriky
 • Ahoj na Facebooku
 • Pojeďte se mnou do zemí, kam se dlouho nesmělo, a které jsou opředeny nejrůznějšími bájemi.

  Myslím, že leckteré z mých popsaných zážitků se asi mnoha lidem prožít nepodařilo a už jistě nepovede, a že v mé poslední e-knížce vy, kteří se v obíhání zeměkoule vyžíváte, jistě najdete ojedinělé a netradiční zajímavosti.

 • Vite, proč si ve vztahu zdánlivě nerozumíte?

  Vesměs se motáme se ve spirále, která nakonec nikam nevede. Mám tedy pro vás četné odpovědi a řešení, stáhněte si je zdarma.

 • Slibuju, že nebudete litovat, až zjistíte, co vás čeká a nemine

  Rozhodně si nemůžete nechat ujít četbu mého eBooku! Slibuju, že nebudete litovat, až zjistíte, co vás čeká a nemine, ať se bráníte nebo oddalujete pomyšlení na svou další pouť za hranicí viditelna.

 • Vezměte otěže svého života do rukou a tvořte realitu, ve které chcete žít.

  Pokud se vám v hlavě neustále omílají stejné problémy, hloubáte nad minulostí nebo budoucností, nejste k synchronicitám otevřeni a propásnete je. Zkuste si navyknout stále si opakovat teď a zde. Nyní, tady.

 • Vaši miláčci se neztrácejí, když umřou

  Chováte domácí mazlíčky a prožíváte velký smutek, když odejdou? Třeba se vám uleví po přečtení mého eBooku o naších vztazích

 • Neuvěřitelný objev století

  Utajované podzemní místnosti na Machu Picchu, plné pokladu Inků, po kterých už nevědomky přešly statisíce návštěvníků, Objev zapůsobil jako bomba a stále je držen pod pokličkou!