„Francouzský polibek“ bez omezení

Milostné vztahy – jinak řečeno – rozvíjejte se sexuálně

 Čtvrté pokračování série „Nejlepším lékem je?“

Dnes si dáme populární miliónkrát rozebírané a analyzované téma, i když, hádám, mnozí si budete jistě připadat jako již zcela rozvinutí :D. Ale nebudu opakovat to, co už četní nadšenci popsali tam a zpět, vybírám jen nejzajímavější, a co se mě týče, to dosud neznámé.

Napadlo by vás, že např. pistácie a erekce spolu mají co do činění?

Věděli jste? Já teda ne. Běžně, najdou-li se výživné hodnoty v nějaké poživatině, je třeba jí spořádat astronomická kvanta, abychom z ní něco měli. Třeba syrový česnek, jehož jeden stroužek denně nám přináší jen slabé blahodárné účinky! Ovšem u pistácií je to jiné. 30 g 5x týdně odpovídá 170ti kaloriím a dosahuje jistých výsledků. Pistácie obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vlákniny a fytosteroly, jejichž hypocholesterolemický účinek (snižující hladinu chlesterolu v krvi) je dobře znám.

Vzhledem k explozi výzkumu a publikací o obsahu a účincích všech možných poživatin –  především ovoce a zeleniny, vám jistě níže uvedené termíny nebudou cizí. Potravinářský průmysl dnes za účelem snížení cholesterolu nabízí jogurty, margaríny a další výrobky s fytosteroly dosahující 10 – 15%  jeho poklesu.

V pistáciích jsou fytosteroly obsaženy v poměru 279 mg na porci 100 g, čímž se řadí do čela jimi bohatých potravin. Rovněž se v nich nachází hojnost dnes tak opěvovaných a vynášených antioxidantů (antokyany). Ovšem je třeba vědět, že pražením se obsah tohoto prvku podstatně snižuje. Je tedy mnohem účinnější je konzumovat syrové.

A dále obsahují resveratrol – další mocný prvek prosti stárnutí. K doplnění seznamu obsahuje Cu, vit. B6, B1, K, E, Ph, Fe, Mg, Mn, Po, Zi a Se (zopakujme si chemickou tabulku prvků, děti! :D). Ale nebojte, nebudu tu po vás házet samou statistikou a tabulkami.

Takže k věci: tyhle senzační pistácie překvapivě neovlivňují kardiovaskulární nemoci, ale sexualitu. Jejich pozitivní účinek na erekci byl studován v Turecku (kdoví, jestli mají stejný reakce jako my?! Vyzkoušejte! :D). Zlepšují lipidický profil v krvi a především – nebyly konstatovány žádné vedlejší účinky při jejich každodenní konzumaci.

Nebo třeba granátové jablko

Já je miluju, i když ta loupačka je teda zkouška trpělivosti. Co vy? Tyhlety zrníčka mají nekonečnou škálu blahodárných účinků na naše zdraví. Konzumace granátové šťávy (sklínku denně po dva týdny), zvýší hodnotu testosteronu ve slině mužů i žen o 24%. Mimoto snižuje krevní tlak a zlepšuje náladu. Čili vylupovat zrníčka přece jen asi stojí zato, ne?

Zamilování

Zamilovat se je poslední roky v celém světě velmi studovaný jev. Díky skeneru a magnetické rezonanci je možno sledovat, co se děje v mozku zamilovaných (a pak o tom dlouhosáhle filozofovat, že?).

Hloubkové rozbory dekryptují sílu vylučovacích substancí během setkání nebo milostných aktů. A zjišťují, že k tomu, abychom se zamilovali, nepotřebujeme víc, než 1/5 vteřiny, což mobilizuje víc, než dvanáct různých oblastí uvnitř mozku, a že stav zamilovanosti vyvolává obrovskou euforii srovnatelnou s účinky drog (to aby se jeden zamilovával každej den, ale kde hledat potenciální oběti?!).

A ještě ke všemu (možná jste to už u sebe pozorovali) je to perfektní protibolestný mechanismus, stačí se dívat na svého milovníka, aby se bolest zmenšila, jako po pozření léku, ale bez sekundárních účinků a bez návykového rizika. Bezva, jak dlouho asi ten bezbolestnej stav vydrží ?

Tajemství francouzského polibku

Polibek je podle starověké mytologie kouzelným spojením duší muže a ženy.
Jste zvědaví, proč se mu vlastně říká zrovna francouzský? Kolují různé teorie, např.:

Pochází cca z roku 1918, a pokud ho hodláme někomu připočítat, měli by to být pravděpodobně američtí a britští vojáci, kteří po návratu z první světové války z Evropy ukazovali svým manželkám a milenkám, co se od Frantíků naučili a podle nich ho následně nazvali.

Dále, že na počátku 20. století měli Francouzi zejména v anglicky mluvících zemích pověst dobrodružnějších a vášnivějších sexuálních praktik.

Jak byste popsali, co ve vás tento akt vzbuzuje? Mnozí, když jsem se jich zeptala, řeknou, že vyjádřit slovy je tento magický a závratný okamžik téměř nemožný.

Cituji:
„Milovníci, kteří chápou jemnosti francouzského polibku, tvrdí, že se v jejich těle najednou objeví zvláštní změny. Je to opravdový ohňostroj vzrušujících emocí: zvýšení srdečního tepu, roztřesené tělo, závratě, lechtání žaludku, husí kůže – to vše způsobené explozí oxytocinu – hormonu štěstí, který je produkován během kontaktu rtů s jazykem.“

A kdo jste se už o tuto tématiku víc zajímali, uhodli jste asi taky, že sliny v této chvíli přispívají ke vzrůstu vaší sexuální touhy, neboť obsahují testosteron, který je známý tím, že jak u mužů, tak u žen, tento účinek umocňuje. Takže tohle by byl sexuální rozměr polibku.

Jistě vám zrovna tak neuniklo, že mimo to vstupuje do hry sekrece dopaminu, nazývaného hormonu radosti (česky plezíru). Tu máme romantický rozměr polibku a nakonec sekrece už zmíněného oxytocinu, hormonu, který vás poutá ke druhé osobě a navozuje ve vás už po prvním polibku pohodu a pocit, že jste právě „vytvořili pár“.

Uvědomili jste si někdy, že polibek je vlastně také podvědomým způsobem, jak ohodnotit partnera? Nemáte zdání, jaká spoušť hormonů, jejichž účinky jsou vynikající na zdraví, se při líbání uvolní.

Mezi nimi po malých dávkách plují taky endorfin a dopamin, který je neuropřenašečem radosti a odměny.
K vyprovokování tohoto hormonálního kataklysmatu stačí 20ti vteřinový vášnivý polibek. Tak neváhejte, chcete přece být zdraví a šťastní, ne?

Polibky a masáže, zaručený antistres

Užíváte si masáže? Já děsně! Polibky samo sebou taky, to je jasný.
Není už žádným tajemstvím, že tímto hormonovým koktejlem působí polibek coby přirozený antistresový prostředek. Nepochybujete, že? Máte nejspíš vyzkoušeno. Stačí si uvědomit, že sliny obsahují rovněž feromony a to převážně u mužů.

Myslím, že pro všechny ženy je evidentní a nepotřebujete k tomu, dámy, důkazy vědeckých studií, že váš emocionální stav během polibků prochází změnami. A jak u vás, tak u mužů pak snižuje hladinu kortizolu, označovaného za biologický ukazatel stresu.

Fakt, že k relaxaci stejně tak přispívají masáže, vyplynul mimo jiné i z výsledku, kdy u dvou pokusných skupin byl zaznamenán rozdíl mezi tím, kdy partner konejšil svou partnerku slovy a tím, kdy jí masíroval deset minut krk a ramena. Co byste si vybrali, nebo máte vyzkoušeno?

Hladina kortizolu a počet tepů se snížily pouze u masírovaných žen (abyste věděly, ženušky, co máte od svých půlek neúprosně vyžadovat). A vězte, že masáže mají navíc protizánětlivou funkci – rozbory ukázaly, že masírované nohy u pacienta nabyly stavu, jakoby byl lokálně vpíchnut protizánětlivý lék – a napomáhají regeneraci a znovunabytí svalů (no to snad jen pro toho, co masíruje, ne?).

Ovšem je tu jeden poznatek přinášející s sebou radu. Paninky, ženy, děvy, holčičky, nebrečte před mužským, máte-li pocit, že např. nejste dost chápány! Jsou z toho nervózní, nevědí, jak se mají zachovat, většinou jsou neobratní a jejich reakce mohou být zcela mylně interpretovány jako nezájem, lhostejnost, necitlivost, apod. Ale ono to tak většinou není.
Žena, která brečí, vysílá chemické signály, které u nich snižují hladinu testosteronu.

Chacha, když se to vše takhle více méně vědecky rozebere, člověk neví, jestli si tyhle vědecké poznatky, analýzy, rozbory a důkazy má při každém seznámení nebo setkání uvědomovat. Osobně bych se spíš přiklonila k názoru, že ne. Záleží asi na tom, jak dalece romantickou duši máte.

A závěrem bych ještě dodala, že jsem si vyslechla rozhovor o tom, jak jsou líbající se podstatně odolnější proti různým nákazám, neboť líbáním získávají protilátky. Tak se dejte do toho!

Darja Favart
Aktivně se zajímám o různé záhady života a vesmíru a nadšeně je předávám všem, kteří se mnou tuto vášeň sdílí. Jsem autorkou několika eBooků : Dejte svému tělu aspoň chvíli pohov , dále Zpoza zrcadla> , a ještě: A co tomu řekly vaše oči a dalších, které najdete na mých stránkách: Něco více se o mně dozvíte zde: >. Někdo z vás už někdy nakoukl za...?>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Jak je vám, když musíte spolknout své ego?

  Naše ego nám často způsobí nejrůznější nesnáze a situace, do kterých nás dokáže dostat se můžou docela vymknout z naší nadvlády. Jsou ale i momenty, kdy se okolnosti zvrtnou natolik, že vám třeba může jít o krk, jako se to stalo mně...

 • Zajímá vás ještě?
 • Rubriky
 • Ahoj na Facebooku
 • Pojeďte se mnou do zemí, kam se dlouho nesmělo, a které jsou opředeny nejrůznějšími bájemi.

  Myslím, že leckteré z mých popsaných zážitků se asi mnoha lidem prožít nepodařilo a už jistě nepovede, a že v mé poslední e-knížce vy, kteří se v obíhání zeměkoule vyžíváte, jistě najdete ojedinělé a netradiční zajímavosti.

 • Vite, proč si ve vztahu zdánlivě nerozumíte?

  Vesměs se motáme se ve spirále, která nakonec nikam nevede. Mám tedy pro vás četné odpovědi a řešení, stáhněte si je zdarma.

 • Slibuju, že nebudete litovat, až zjistíte, co vás čeká a nemine

  Rozhodně si nemůžete nechat ujít četbu mého eBooku! Slibuju, že nebudete litovat, až zjistíte, co vás čeká a nemine, ať se bráníte nebo oddalujete pomyšlení na svou další pouť za hranicí viditelna.

 • Vezměte otěže svého života do rukou a tvořte realitu, ve které chcete žít.

  Pokud se vám v hlavě neustále omílají stejné problémy, hloubáte nad minulostí nebo budoucností, nejste k synchronicitám otevřeni a propásnete je. Zkuste si navyknout stále si opakovat teď a zde. Nyní, tady.

 • Vaši miláčci se neztrácejí, když umřou

  Chováte domácí mazlíčky a prožíváte velký smutek, když odejdou? Třeba se vám uleví po přečtení mého eBooku o naších vztazích

 • Neuvěřitelný objev století

  Utajované podzemní místnosti na Machu Picchu, plné pokladu Inků, po kterých už nevědomky přešly statisíce návštěvníků, Objev zapůsobil jako bomba a stále je držen pod pokličkou!