Dám krk na to, že tohle jste fakt nevěděli!

frekvence kočičího vrnění má pozitivní vliv

Hromada dětí doma škemrá o to, aby jim rodiče koupili nějaké domácí zvířátko, nejlépe kočičku. Myslíte, že kočka v domácnosti může mít nějaký pozitivní význam? Možná vás pobaví, že někteří lékaři zastávají názor, že vlastnění kočky a pečování o ni by mělo být propláceno zdravotní pojišťovnou, protože mít doma kočku je prostě pokladnicí dobrodiní. No myslím, že k tomuto kroku máme ještě hodně daleko…

Máte dojem, že kočky se jen líně povalují, spí a žerou? Velký omyl!!!

Údajně kohabitujeme s kočkami už asi 9500 let, a stovky studií se snažily prozkoumat jejich zvyky, reakce, způsob uvažování, atd… a pořád jsme ještě na míle daleko od dokonalé znalosti tajných zákoutí jejich povahy.
O čičinkách už jsem psala ve svém eBooku „Tak už netruchlete pro své domácí mazlíčky!“, takže dnes jen krátce, co nového jsem se dozvěděla.

Určité vědecké výzkumy uvádějí, že když jsou děti v raném věku v kontaktu s kočkami, mají menší sklony k alergiím (např. klinické studie provedené výzkumným ústavem Alyatec). A dodávám k tomu, že nejen s kočkami, ale veškerým domácím zvířectvem. Ale velmi zajímavý objev byl vypozorován jinou skupinou odborníků, a sice že lidé žijící s kočkami, mají podstatně méně kardiovaskulárních příhod, než ostatní (Dr. Martin Juneau, M.D. FRCP, kardiolog z Institutu kardiologie na lékařské fakultě University v Montriolu). Což dokazuje, že kočky na nás mají velmi uklidňující vliv. Ale čím? Momentík, hned k tomu dojdu.léčivé vrnění

No tak z téhle kočky na mě zrovna uklidňující pocit nevyzařuje, ale najdeme si lepší…

HERTZOVY FREKVENCE

Před nějakou dobou mi jeden známý povídal, že když ho bolí záda, jde chodit a do baťohu na záda si strčí kočku, tak aby jí koukala ven jen hlava. „Její vrnění mě provází na procházce, a když se po hodině vrátím, je po bolesti“. Říkám si, „to je teda dobrý!“, škoda, že jsem to nevěděla, když moje číča byla naživu.

Nedalo mi to a tak jsem zjistila, že kočičí vrnění odpovídá Hertzovým frekvencím (24 cyklů za minutu) některých přístrojů používaných rehabilitačními ošetřovateli, které mají za úkol přivést tkáně, k tomu, aby se znovu opravily. Zvláštní, že?

Určitě vám neuniklo, že kočky mají taky závratné množství olfaktorických zakončení a tím náramnou čichovou kapacitu. A když jsou s vámi, je to jako by vás poslouchaly a touto svou schopností byly způsobilé diagnostikovat vaši poruchu. Tedy zdravotní, samozřejmě. 

A jakmile kočka zjistí, co v těle pánečka /paničky nehraje, začne vysílat správnou vlnovou frekvenci, aby svého majitele utišila, uklidnila, případně léčila. Kočka tedy velmi dobře ví, čím páneček trpí a aplikuje nejlepší metodu, které je schopna. Je takovou naší diagnostickou pomůckou. A vždycky se přitulí k tomu členu rodiny, který je nejvíc postižen.

Ohromující je její repertoár různých Hertzových vlnových délek vysílaných během vrnění, které je jednak zvukové, jednak vibrující. Někdo je nazývá terapie vrněním. Jinak řečeno vrňoterapie. Její vrnění, kromě už zmíněných přínosů, produkuje v našem mozku sekreci endorfinů, protistresových opiátových molekul.

 LÉČITEL PO RUCE A ZADAX

S některými našimi domácími miláčky byly prováděny testy k identifikaci rakoviny právě čichem. Takže odpověď na počáteční otázku si už doplníte sami. Kočky jsou tak blahodárné, že kdo nějakou vlastníte, máte sec sakra štěstí!

Naši drahoušci mají ještě spoustu dalších schopností, jako třeba určovat škodlivé zóny ve vašem bytě nebo domě. A jdou po nich. Člověk by řekl, že jejich chuťovkami jsou škodliviny a ty pak eliminují během svého spánku. To je také důvod, proč tolik spí. Čistí se. Stejně tak dokážou rozpoznat osobu, která k nám přišla s nekalými úmysly
a v té chvíli se nám začnou třít o nohy, aby nás na to upozornily.

Tak co, dáte se na vrňoterapii ? Já už jsem měla koček několik a chystám se uvítat tu příští, která se ke mně vecpe, stejně jako všechny její předchůdci. Neptaly se, prostě se usadily, protože asi naznaly, že je zrovna v tomto období svého života potřebuju.vrnění působí na váš organismus

Kočka, která s vás vybrala, vám většinou oňuchává obličej, případně pusu, spí vám v noci na prsou, tlapkama vás hladí na obličeji a často vyžaduje hlazení. Víte, že když si vás kočka vybere, je to proto, aby nám nějak pomohla, něco nám přinesla, (tedy nemíním myš nebo uloveného ptáka), je to zde její poslání, a plní ho ráda. víme přece, že ne ona nám, ale my patříme jí.
Náhody neexistují…

Darja Favart
Aktivně se zajímám o různé záhady života a vesmíru a nadšeně je předávám všem, kteří se mnou tuto vášeň sdílí. Jsem autorkou několika eBooků : Dejte svému tělu aspoň chvíli pohov , dále Zpoza zrcadla> , a ještě: A co tomu řekly vaše oči a dalších, které najdete na mých stránkách: Něco více se o mně dozvíte zde: >. Někdo z vás už někdy nakoukl za...?>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • O co, že do toho pořádně nevidíte!

  Neváhejte a začtěte se do mého eBooku, který vám jistojistě poskytne osvětlení a rady, jak si v dosavadním neuspokojivém partnerském vztahu vytvořit soulad a pohodu. Potýkáte se s otázkami proč se nám děje to a ono a proč si vlastně zdánlivě nerozumíte? Mám pro vás četné odpovědi, stáhněte si je zdarma.

 • Někdo z vás už někdy nakoukl za…?

  Mé odhalení toho, co vás čeká a nemine za hranicí viditelna vás může jen povzbudit, rozveselit a zpříjemnit vám pohled na tuhle nepopulární tématiku. Tak neváhejte a začtěte se, jsem si jistá, že vás uklidní, zbaví úzkosti a zodpoví spousty vašich otázek.

 • Budoucnost si vybíráme za plného vědomí

  !

 • Naši domácí mazlíčci se neztrácejí

  Chováte domácí mazlíčky a prožíváte velký smutek, když odejdou? Třeba se vám uleví po přečtení mého eBooku o naších vztazích a možnosti komunikace s nimi.

 • Záhada utajovaného vchodu pod Machu Picchu

  Když jsem před lety při své první návštěvě Peru procházela jeho nejznámějším archeologickým nalezištěm, netušila jsem, že se pode mnou nacházejí prostory obsahující všestranné bohatství...

 • Zajímá vás ještě?
 • Rubriky
 • Ahoj na Facebooku