Čučíte, jak husa z flašky?

„Když člověk vyzařuje světlo, dráždí ty, kdo žijí ve tmě.

Jestliže je smích nakažlivý, pojďme rozpoutat epidemii!“

…začíná následující článek, a protože s ním zcela souzním, dovoluji si ho sdílet, aniž bych znala autora. Nenechávám se dvakrát pobízet a chci vám předat toto poznání v rámci nutkání otevřít oči všem, kteří byste si tyto stavy a situace třeba neuvědomovali, tápali, zpytovali své svědomí a analyzovali své chování.

A taky vám, kteří byste se nechávali vycucnout, oblafnout, zesměšňovat, ponižovat, ba co dím, a co hůř, přímo zapomněli na svou pravou podstatu a „potemněli“.

Ve svém okolí snad tento černo-černý perverzní typ sice naštěstí nemám, ale zato veskrze negativní a téměř na cokoliv jedy dštící ano. Po několika marných pokusech jsem se přestala snažit mu nějakým způsobem jeho nesnášenlivost a záporné emoce vyvracet a vnášet do nich jas. Zbytečné házení perel s….m. Omlouvám se za drsný, nicméně zcela realistický příměr.

Myslím, že nemá cenu se namáhat tyto osoby nějak „napravovat“, „poučovat“ nebo „křísit“, ony se nezmění, jestli jejich potřeba nevychází zevnitř a my tím leda ztrácíme své světlo. Pohasínáme. Říkám my, neb si dovoluji, vzhledem k dlouholetým reakcím z okolí, o sobě myslet, že patřím ke skupině druhé.

I když nemůžu tvrdit, že bych taky pokaždé reagovala ukázkově. Hlavně dřív. Snažím se nicméně brát příklad ze své milované kamarádky, kterou jsem v životě neviděla zasmušilou, zničenou, lamentující a měla by tisíckrát na co. Její světlo je snad všeobjímající. Je úžasná!
A vy? Možná si někteří po přečtení uvědomíte, kam se zařadit a třeba se i pokusíte, pokud ve vás poznání vzbudí nevoli, se s tím porvat. Člověk si není vždycky vědom dopadu svých reakcí nebo činů na druhé, až když mu někdo nastaví zrcadlo. A tím míň jejich účinků na sebe sama.

A že se časem na našem organismu veškeré toxické smýšlení projeví v podobě nejrůznějších neduhů a nemocí, o tom není pochyb, to už dnes všichni víme.„Určitě už jste se setkali se situací, kdy jste doslova překypovali štěstím, chtěli jste se o své pocity podělit s celým světem a v odpověď jste se setkali jen s kosými pohledy a nepřijetím. Proč vaše vnitřní světlo tolik dráždí lidi, kteří žijí ve tmě?

Tohle se opravdu pořád děje všude kolem. Setkáváme se v životě s lidmi doslova přeplněnými světlem, kteří ozařují všechno kolem sebe, a pak s takovými, kteří „září opačně“ a oslňují nás leda svojí toxicitou. Nejsmutnější na tom je, že tyhle toxické „lucerny“ se většinou objevují právě ve chvílích, kdy jsme šťastní, chtěli bychom obejmout celý svět a podělit se o svoji radost s každým.

„Závist je tisíckrát horší než hlad, protože závist je hladem duchovním.“ Miguel de Unamuno, španělský spisovatel a filosof.

Ve skutečnosti tyhle lidi vůbec nezajímáte a k ničemu vás nepotřebují, avšak oni jsou i pro vás nebezpeční svou destruktivitou. Opravdový přítel je ten, kdo nejenom ví, kdy podat pomocnou ruku, ale také s vámi sdílí každou vaši radost a štěstí.

Světlo i tma jsou součástí lidské přirozenosti. Někdo má v duši světlo a jiný tmu, to znamená závist a zlobu. Problém je v tom, že musíme s těmito „nositeli tmy“ komunikovat a s lítostí konstatovat, že otravují naše vlastní světlo. Jim zase světlo jiných duší oslepuje zrak, probouzí v nich výbuchy hněvu a uvolňuje jed.

Potřebují vám sebrat část vašeho světla, aby se cítili líp. Protože v jejich duši je jenom zloba a tma a v jejich žilách koluje závist.

Jsou jako houby, které napohled vypadají jako jedlé, ale ve skutečnosti jsou životu nebezpečné. Tito zlí lidé jsou stejní. Vetřou se do vaší důvěry, přísahají vám věčnou lásku a přátelství, ve skutečnosti však chtějí jen jedno — otrávit vás. Abyste tak jasně nesvítili a nedráždili je svou radostí a otevřeností.Jestliže však někdo není schopen sdílet naše štěstí, co vlastně vedle něj děláme? Zhasnout světlo je velmi snadné, ale znovu je rozsvítit dá práci. Čím déle zůstanete toxickému člověku nablízku, tím obtížnější pro vás bude vrátit se k sobě takovým, jakými jste bývali dříve.

Když má člověk v srdci radost, spěchá se o ni podělit s těmi, které dobře zná. To je naprosto normální reakce, chtít ostatním říct, že jsme ho našli – své malé štěstí na Zemi.

Každý to dělá po svém. Někdo píše příspěvek na sociální síti, jiný telefonuje a sděluje poslední zprávy, další píše básně … Způsobů je mnoho, ale podstata je stejná – chceme se s někým podělit o svoji radost, aby také on měl světlo v duši.

„Jsem rád, že jste rádi, že jsem rád, že jste šťastní.” Paul Auster, americký spisovatel.

Není nic horšího, než v takové chvíli narazit na nespokojené pohledy a závistivé syčení. Jako kdyby z vás tu radost někdo rázem setřel. Pouhý výraz tváře nebo tón řeči stačí k tomu, abychom si uvědomili, že se naše radost někomu vzpříčila v krku.
Tím spíš, že jsme v odpověď čekali úsměv, veselý smích a jásot: „No to je prostě fantastické! Gratuluji, kamaráde!“

Naše světlo však narazilo na beznadějnou temnotu. Temnotu nepřejícnosti a závisti. A světlo začíná pohasínat … Jako kdyby nám někdo za letu zlomil křídla. Emoce slábnou a radost kamsi vyprchala …

Pokud se vám něco takového stává opakovaně, ať už s kamarádem nebo partnerem, je čas zamyslet se nad tím, co vlastně děláte po jeho boku. Štěstí je sice doopravdy nakažlivé, jenomže pouze pro ty, kteří také září zevnitř.

U „lidí temnoty“ vyvolává radost někoho jiného těžkou nepohodu a agresi. Rozhodně nesmíte propadnout myšlence, že za to snad můžete vy! To není vaše věc. Chorobná reakce těchto lidí souvisí výhradně a pouze s jejich traumaty a komplexy.

Vaše světlo musí zářit a osvětlovat tento svět dobrotou a radostí. Lidé žijící ve tmě mu v tom nesmějí zabránit. S odvahou se jich zbavte a radujte se ze života“.

 

Darja Favart
Aktivně se zajímám o různé záhady života a vesmíru a nadšeně je předávám všem, kteří se mnou tuto vášeň sdílí. Jsem autorkou několika eBooků : Dejte svému tělu aspoň chvíli pohov , dále Zpoza zrcadla> , a ještě: A co tomu řekly vaše oči a dalších, které najdete na mých stránkách: Něco více se o mně dozvíte zde: >. Někdo z vás už někdy nakoukl za...?>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Jak je vám, když musíte spolknout své ego?

  Naše ego nám často způsobí nejrůznější nesnáze a situace, do kterých nás dokáže dostat se můžou docela vymknout z naší nadvlády. Jsou ale i momenty, kdy se okolnosti zvrtnou natolik, že vám třeba může jít o krk, jako se to stalo mně...

 • Zajímá vás ještě?
 • Rubriky
 • Ahoj na Facebooku
 • Pojeďte se mnou do zemí, kam se dlouho nesmělo, a které jsou opředeny nejrůznějšími bájemi.

  Myslím, že leckteré z mých popsaných zážitků se asi mnoha lidem prožít nepodařilo a už jistě nepovede, a že v mé poslední e-knížce vy, kteří se v obíhání zeměkoule vyžíváte, jistě najdete ojedinělé a netradiční zajímavosti.

 • Vite, proč si ve vztahu zdánlivě nerozumíte?

  Vesměs se motáme se ve spirále, která nakonec nikam nevede. Mám tedy pro vás četné odpovědi a řešení, stáhněte si je zdarma.

 • Slibuju, že nebudete litovat, až zjistíte, co vás čeká a nemine

  Rozhodně si nemůžete nechat ujít četbu mého eBooku! Slibuju, že nebudete litovat, až zjistíte, co vás čeká a nemine, ať se bráníte nebo oddalujete pomyšlení na svou další pouť za hranicí viditelna.

 • Vezměte otěže svého života do rukou a tvořte realitu, ve které chcete žít.

  Pokud se vám v hlavě neustále omílají stejné problémy, hloubáte nad minulostí nebo budoucností, nejste k synchronicitám otevřeni a propásnete je. Zkuste si navyknout stále si opakovat teď a zde. Nyní, tady.

 • Vaši miláčci se neztrácejí, když umřou

  Chováte domácí mazlíčky a prožíváte velký smutek, když odejdou? Třeba se vám uleví po přečtení mého eBooku o naších vztazích

 • Neuvěřitelný objev století

  Utajované podzemní místnosti na Machu Picchu, plné pokladu Inků, po kterých už nevědomky přešly statisíce návštěvníků, Objev zapůsobil jako bomba a stále je držen pod pokličkou!