Chcete si vytipovat své životní poslání?

zamyšlení nad možností změnit svou dosavadní existenci

DÁTE SI TEST ?sny

Myslím, že hodně moc lidí by se rádo zabývalo něčím jiným, než momentálně dělají. Buď dosud neví, co by tak odpovídalo jejich povaze, zálibám, snům, nebo nemají z různých důvodů možnost proměnit svého koníčka a vášeň ve svou práci a vydělávat si jí, anebo jim prostě ani nenapadne, že by se třeba hodili k něčemu úplně jinému, než jim bylo okolím vtloukáno do hlavy.

O tom jsem se už rozepsala ve svém eB „Budoucnost si vybíráme za plného vědomí v přítomném okamžiku“. Pokud jste ho nečetli, chci se vás zeptat: hledáte se někdy? Jestli ano, mám tu pro vás bezva příležitost, jak se shledat sami se sebou! Krátký testík, který vás přivede k zamyšlení nad tím, jestli vám váš způsob existence přináší kýžené uspokojení.„

Takových už tady bylo!“, na mě asi vyhrknete. A máte pravdu. Nabídky jen prší, jedna hlubokomyslnější, než druhá, kdyby je měl člověk všechny absolvovat, asi by těch poslání už našel nejmíň deset.

Chápu. Ani mně se už do nich nechce. A hádejte, proč jsem se přesto nechala zlákat tady touto verzí:
Doporučila mi ji kamarádka s tím, že je formou takového krátkého testu, který si děláme sami pro sebe, abychom si leccos o sobě uvědomili. Jen pár otázek, ale jakých! Nutí vás jít do hloubky své duše, vrátit se do dětství, povzpomínat na tehdejší zážitky a to je někdy dost bolestivá záležitost, že? Možná s tím už někteří máte zkušenosti

návrat do dětství

DO SKLEPA CHODÍM NERADA

Když jsem otázky Jenny Blossom nejdřív jen tak prolítla, řekla jsem si „nóóóó, tak to teda bude mazec!“ A navíc vyžadují upřímnost sama k sobě, což taky nemusí být zrovna vždycky příjemné, protože si myslím, že všichni máme nějaké „resty“, které jsme zasunuli a zamkli do šuplíčku a vůbec se k nim nemíníme vracet!

Vytahovat je znamená znovu prožít danou situaci se všemi emocemi. Ale možná, že je to právě to, co nám pomůže ji přehodnotit, odhalit naše skrytá a potlačená přání, naše zapomenuté schopnosti, dovednosti, nebo nadání, případně si uvědomit některé své povahové rysy a tím přijít na to, kde jsme teď a kde bychom mohli být, kdyby…

Pro někoho budou odpovědi na otázky hračkou, já za sebe přiznávám, že pro mě teda rozhodně nebyly. Mám toho v sobě zastrkanýho tolik, že mi trvalo hezkou dobu, než jsem byla schopná se s některými porvat.

Mám taky za to, že když si tenhle test uděláme po pár letech, ba co dím, možná už jen po pár měsících znovu, odpovědi se budou dost pravděpodobně u většiny z nás lišit, tím, jak procházíme životními fázemi a obdobími, kdy se naše priority mění vzhledem k okolnostem, získaným zkušenostem a novým snům.

CO VÁS ČEKÁ NA KONCI CESTY ?

osobnostní test

V každém případě vám doporučuji si zkusit otázky zodpovědět co nejpoctivěji. Dost možná vám tento duševní proces umožní objevit kýžený cíl, případně způsob, jak zrealizovat svůj sen, nebo jak se vydat na cestu, na kterou máte namířeno, ale zatím čekáte na nějaký impuls.  Za zkoušku nic nedáte, tak jdem na to!

Kdybyste disponovali neomezeným množstvím peněz, vaši blízcí by byli zaopatřeni, byli byste procestovali půlku světa a udělali si dlouhodobé prázdniny, jak byste naložili se svým životem?
Kdybyste měli za rok zemřít, co byste před tím chtěli udělat? Co byste ještě chtěli vidět, co byste chtěli splnit a říct, abyste odcházeli s lehkým srdcem? Napište si všechny myšlenky, které vás napadnou.
Jaké jsou vaše nejhezčí vlastnosti?
Co děláte v životě nejlíp?
Proč vás lidé vyhledávají? Jaké kvality a jaké znalosti jim přinášíte?
Na co jste u sebe pyšní?
Co vás podněcuje ke zpěvu a co děláte s vášní?
Co byste mohli dělat celé hodiny, aniž byste si všimli uběhlého času?
Čemu se rádi učíte, čemu byste se chtěli přiučit a v jaké oblasti ještě zlepšit?
Kdybyste se měli popsat jediným slovesem, které byste použili?
Jaké životní historky vás inspirují? Které osobnosti vás podněcují? A proč?
Jaké nejhezčí vlastnosti jste měli coby dítě?
Co o vás říkali lidé, když jste byli malí?
Co převážně vyplývá z vašich odpovědí? Jsou v nich sny, oblasti, nápady nebo emoce, které vám vytanou na mysli, když si po sobě čtete své odpovědi?

Popište své životní poslání, jak ho nyní cítíte.

Nezapomeňte, že životní poslání není statická hodnota, slova, která vyberete dnes, se mohou zítra změnit, jak budete objevovat jejich hloubku a jednotlivé aspekty.

Doufám, že vám vaše odpovědi pomohly najít vaše životní poslání. Všichni potřebujeme svému životu dát nějaký smysl, abychom mohli postupovat.

fantazie lidské mysli

Je mi jasné, že není jednoduché poslouchat hlas svého srdce, poslechnout svou intuici
a vrhnout se do víru dění. A jsem si jistá, že už vás napadl tento typ myšlenek:

POŠLETE NA CHVÍLI MOZEK NĚKAM!

Nevím, jestli jdu tou správnou cestou.
Myslím, že žádný talent, ani vášeň pro něco prostě nemám.
Potřeboval bych více jistoty a vědět, kam vlastně jdu.
Nevím vlastně, jak se svým životem naložit a co na tomhle světě dělám.
Cítím chuť sdílet s ostatními to, co mám uvnitř sebe, ale nese to s sebou riziko.
K tomu, abych žil svými sny mi chybí odvaha.
Mám spoustu nápadů, ale tolik lidí už je tvoří a líp než já.
Nemám dost sebedůvěry.
Ubírám se sice cestou osobního a duchovního rozvoje, ale ve společnosti nenalézám své místo.

Pokud jste se v některé z těchto tvrzení poznali, je to známkou toho, že k vám promlouvá mozek a ne srdce. Za pochybnostmi a sebezpytováním z vás prozařují světelné paprsky, které by mile rády prorazily do světa. Máte zde poslání, čekají vás činnosti, akce, realizace, tvoření, úkoly. Svět na vás čeká.

Bylo vám to zamyšlení k užitku? Objevili jste v sobě něco zastrčeného, zapadlého a zasypaného novějšími zkušenostmi, událostmi a zážitky? Možná se vám ulevilo, třeba teď budete mít větší kuráž něco změnit. Něco se ve vás otevřelo, uvolnili jste se a poňouklo vás to k akci.

Doufám, že vám testík přinesl aspoň minimum poznatků o sobě samých a jestli ne, budete si muset udělat nějaký další na řadě…


Ale vážně: přála bych vám, aby se vám to podařilo hned!

Darja Favart
Aktivně se zajímám o různé záhady života a vesmíru a nadšeně je předávám všem, kteří se mnou tuto vášeň sdílí. Jsem autorkou několika eBooků : Dejte svému tělu aspoň chvíli pohov , dále Zpoza zrcadla> , a ještě: A co tomu řekly vaše oči a dalších, které najdete na mých stránkách: Něco více se o mně dozvíte zde: >. Někdo z vás už někdy nakoukl za...?>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • O co, že do toho pořádně nevidíte!

  Neváhejte a začtěte se do mého eBooku, který vám jistojistě poskytne osvětlení a rady, jak si v dosavadním neuspokojivém partnerském vztahu vytvořit soulad a pohodu. Potýkáte se s otázkami proč se nám děje to a ono a proč si vlastně zdánlivě nerozumíte? Mám pro vás četné odpovědi, stáhněte si je zdarma.

 • Někdo z vás už někdy nakoukl za…?

  Mé odhalení toho, co vás čeká a nemine za hranicí viditelna vás může jen povzbudit, rozveselit a zpříjemnit vám pohled na tuhle nepopulární tématiku. Tak neváhejte a začtěte se, jsem si jistá, že vás uklidní, zbaví úzkosti a zodpoví spousty vašich otázek.

 • Budoucnost si vybíráme za plného vědomí

  !

 • Naši domácí mazlíčci se neztrácejí

  Chováte domácí mazlíčky a prožíváte velký smutek, když odejdou? Třeba se vám uleví po přečtení mého eBooku o naších vztazích a možnosti komunikace s nimi.

 • Záhada utajovaného vchodu pod Machu Picchu

  Když jsem před lety při své první návštěvě Peru procházela jeho nejznámějším archeologickým nalezištěm, netušila jsem, že se pode mnou nacházejí prostory obsahující všestranné bohatství...

 • Zajímá vás ještě?
 • Rubriky
 • Ahoj na Facebooku