A vaše oči? /2

glaukom, cviky, rady, návody jak si vyléčit zrakové potíže

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Tak co vy na to? Máte dost? Ale nemyslete si, ještě jsem Mikulášskou nadílku nevyčerpala (no co, když můžou být ve velkoobchodech vánoční kolekce už v září, tak proč bych já vám nemohla s předstihem naservírovat dalších pár triků?

Tak jedem:

Každých 15 min. zavírejte pomaloučku víčka a hned je zase stejně tak otvírejte a to 10x, abyste si znovu provlhčili rohovku (mám vyzkoušeno, funguje).

Zavřete oči a vybavte si, co jste na právě obrazovce viděli nebo si představujte něco příjemného. Budete tím stimulovat vizuální paměť (představuji si lahodný zákusek s čokoládou).

Na posílení krevního oběhu si opláchněte oči studenou vodou; držte na nich chvíli mokré prsty, případně si kápněte do koutků přírodní antiseptický roztok.

Když upřete pohled do dálky, jak už jsem před chvílí doporučila, zmírníte tlak v očích vzniklý díváním se na blízko.

10x se zhluboka nadechněte do břicha a vytahujte vzduch nahoru do plic a představujte si, že proudí až do očí. Zregenerujete si je tím.

Několikrát nezřízeně zívněte, abyste si uvolnili a znovu nastartovali své tělíčko. Že nemůžete zívat na objednávku? Ale jo. Takhle: pořádně se nadechněte ústy, roztáhněte čelisti a mohutně vydechněte. Obličej je přitom uvolněný. (Není podmínkou přitom vydávat zvířecí zvuky.)

NA ŠEDÝ ZÁKAL PŘÍRODNÍ CESTOU

Ještě jste schopni číst? Dosud jsem vám předložila tipy spíš mechanické a fyzické, ještě mám pro ty z vás, kdo máte náběh k, anebo už rozjetý šedý zákal, pár rad, jak ho léčit přírodní cestou. Některé beztak znáte, ale jiné vás možná překvapí.

Pravidelné pití mrkvové šťávy, která se svým obsahem vitamínu A zpomaluje stárnutí sítnice.

Vaječné žloutky, ale z vajec od slepic, které nevegetovaly, aniž by viděly oblohu, čili z těch, které nemají na razítku označeny jako první písmeno 3, 2 nebo 1, ale 0 nebo přímo z farmy.

 Koktejl z růžové vody a citronové šťávy. Nalejte si do skleničky růžovou vodu a citronovou šťávu ve stejném poměru, dobře protřepejte a nakapejte si kapátkem několik kapek do očí. Je to teda drsňácký, ale zato to trvá jen pár vteřin. Přežijete to. Doporučuju mít u sebe 10 kapesníků. :roll:
 ♦ Badyán je sice známý svými trávícími účinky, ale působí blahodárně i na šedý zákal. Konzumovat se má 12 g denně rozděleno na dvě dávky. Můžete si z něj udělat výluh, odvar, esenční olej, žvýkat suchá semena, atd. A zakrátko, čili 1 – 2 týdny, můžete pozorovat výborné výsledky.
Syrový česnek zpomaluje postup šedého zákalu. 2 – 3 stroužky denně a uvidíte, že mlhovina, kterou jste měli před očima, se vbrzku rozplyne. Jen tak pro zajímavost, kdo by náhodou nevěděl, na rande můžete jít i po pozření česneku. Když si požvejkáte např. trochu čerstvé petrželky, protějšek nic nepozná. :lol:
Šťávu z dýně máte možnost buď pít pravidelně, nebo si ji nakapat do očí a nechat asi 15 min. působit. Účinně reaguje na zákal.
A teď se držte! Léčba šedého zákalu medem sahá do doby egyptských faraonů. Coby přírodní antioxidant eliminuje med různé infekce a onemocnění. Nakapte si ho do očí, i on je účinným prostředkem proti šedému zákalu.
Namočte si přes noc pár mandlí a ráno si je oloupejte a snězte.
Pomletím anýzu smíchaného s usekaným čerstvým koriandrem a špetkou hnědého cukru obdržíme mocný přípravek na zlepšení zraku a prevenci zákalu.
Železo, provitamíny A, karotenoidy, vitamíny B9 a K, atd. se nacházejí v čem? Dáte se poddat?
Odkud k nám zavítal špenát? Víte to někdo? ………… z Persie. Kromě všech možných benefitů pro organismus působí díky svému dlouhému seznamu obsažených látek samozřejmě i na zrak. Sítnici umožňuje jeho pravidelná konzumace udržovat se v dobrém stavu.

Kromě již výše zmíněných věcí vhodných k prevenci i léčbě šedého zákalu vám dnes prozradím jeden účinný a dostupný recept. Pomocí něj si vyčistíte oči, zlepšíte zrak a možná se i vyhnete operaci, pokud se již u vás šedý zákal vytvořil.

Pro jeho přípravu budete potřebovat:

2 dl okvětních lístků růží
4 polévkové lžíce malinových listů
4 sklenice (1 litr) čisté vody 

Postup a aplikace

 1. Nalijte vodu do hrnce a přiveďte ji do varu.
 2. Po dosažení bodu varu, vložte do vody růžové lupeny a malinové listy, položte na hrnec pokličku a na mírném ohni to pár minut povařte.
 3. Po dovaření to nechte vychladnout a následně odvar sceďte.
 4. Tento odvar používejte každý den a opatrně si s ním promývejte oči (nepít).

Jaké výsledky očekávat
Pravidelné užívání tohoto přírodního léku posílí vaše oči a předejde vzniku nebo zhoršování šedého zákalu. Mnoha lidem dokonce pomohl jejich šedý zákal vyléčit.

A dále všeobecně:
Zelená zelenina, zelený čaj, sladká brambora, papája, borůvky, třešně, lesní plody, atd atd, prostě vše, co má zásadité účinky.

V neposlední řadě vám vřele doporučuji občasný půst, který má velký vliv na všechny pochody v našem těle a o němž se více, ba co dím takřka vše, dozvíte v mém eBooku Dejte svému tělu aspoň chvíli pohov! 

No jo, já vím, výčet rad je mírně nezáživný, ale zase na druhé straně, když to tak vezmete kolem a kolem, máte z čeho vybírat a myslím, že se tu najde pro každého něco. Já začínám praktikovat několik metod naráz, abych postup šedého zákalu aspoň zarazila, ne-li úplně eliminovala. Vybrala jsem si jak z mechanických, tak z přírodních zdrojů. Ale jak se zbavím závislosti na čokoládě, to teda fakt nemám potuchy. :lol:
Díky za vaši trpělivost, pokud jste se prokousali až sem, budu ráda, když mi napíšete své případné zkušenosti a výsledky experimentů, které jste použili.

Naše oči přece patří k veškerým tajemstvím stvoření, ne?

 

 

 

Darja Favart
Aktivně se zajímám o různé záhady života a vesmíru a nadšeně je předávám všem, kteří se mnou tuto vášeň sdílí. Jsem autorkou několika eBooků : Dejte svému tělu aspoň chvíli pohov , dále Zpoza zrcadla> , a ještě: A co tomu řekly vaše oči a dalších, které najdete na mých stránkách: Něco více se o mně dozvíte zde: >. Někdo z vás už někdy nakoukl za...?>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Jak je vám, když musíte spolknout své ego?

  Naše ego nám často způsobí nejrůznější nesnáze a situace, do kterých nás dokáže dostat se můžou docela vymknout z naší nadvlády. Jsou ale i momenty, kdy se okolnosti zvrtnou natolik, že vám třeba může jít o krk, jako se to stalo mně...

 • Zajímá vás ještě?
 • Rubriky
 • Ahoj na Facebooku
 • Pojeďte se mnou do zemí, kam se dlouho nesmělo, a které jsou opředeny nejrůznějšími bájemi.

  Myslím, že leckteré z mých popsaných zážitků se asi mnoha lidem prožít nepodařilo a už jistě nepovede, a že v mé poslední e-knížce vy, kteří se v obíhání zeměkoule vyžíváte, jistě najdete ojedinělé a netradiční zajímavosti.

 • Vite, proč si ve vztahu zdánlivě nerozumíte?

  Vesměs se motáme se ve spirále, která nakonec nikam nevede. Mám tedy pro vás četné odpovědi a řešení, stáhněte si je zdarma.

 • Slibuju, že nebudete litovat, až zjistíte, co vás čeká a nemine

  Rozhodně si nemůžete nechat ujít četbu mého eBooku! Slibuju, že nebudete litovat, až zjistíte, co vás čeká a nemine, ať se bráníte nebo oddalujete pomyšlení na svou další pouť za hranicí viditelna.

 • Vezměte otěže svého života do rukou a tvořte realitu, ve které chcete žít.

  Pokud se vám v hlavě neustále omílají stejné problémy, hloubáte nad minulostí nebo budoucností, nejste k synchronicitám otevřeni a propásnete je. Zkuste si navyknout stále si opakovat teď a zde. Nyní, tady.

 • Vaši miláčci se neztrácejí, když umřou

  Chováte domácí mazlíčky a prožíváte velký smutek, když odejdou? Třeba se vám uleví po přečtení mého eBooku o naších vztazích

 • Neuvěřitelný objev století

  Utajované podzemní místnosti na Machu Picchu, plné pokladu Inků, po kterých už nevědomky přešly statisíce návštěvníků, Objev zapůsobil jako bomba a stále je držen pod pokličkou!